سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بچّه شهید (به یاد شهدا)

شهید داوود فرجی

       شهید داوود فرجی

پیکر شهید داوود فرجی بعد از 30 سال به آغوش خانواده اش بازگشت.

شهید داوود فرجی نهم آذر 1341 در روستای آقچه‌کند از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد. پدرش حجت‌الله و مادرش خانم‌سلطان نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته انسانی درس خواند و دیپلم گرفت و به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و پاسدار شد. سال 1362 ازدواج کرد. هفتم اسفند 1362، در جزیره مجنون عراق مفقود شد و بعد از گذشت سی اثری از پیکرش نبود،تا اینکه روز گذشته خبری مردم شهید پرور استان قزوین را خوشحال کرد که خبر از بازگشت داوود می داد.

شهید داوود فرجی در جریان تفحص کمیته جستجوی مفقودین در جزایر مجنون شناسایی و امروز یکشنبه پیکر مطهرش بعد از سی سال به استان قزوین باز می گردد.

بعد از شنیدن این خبر پیش خودگفتم:خوشا بحال پدر و مادر داوود حتما با شنیدن خبر آمدنش خوشحال خواهند شد. به این فکر می کردم که دوربینم را بردارم و به سراغ خانواده شهید بروم و عکس العمل پدر و مادر داوود را هنگام شنیدم خبر آمدن فرزندشان بگیرم.اما مطلع شدم که پدر داوود سال 58 فوت کرده  و مادرش هم بعد از سالها چشم در فراق داوود به دیار باقی شتافته است.

 و سخت تر آنکه داوود  فرجی تنها چند روز بعد از مراسم عقد با همسرش وداع می کند و لبیک گویان به فرمان حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند:"جزایر باید حفظ شوند" لباس دامادی از تن خارج و لباس رزم به تن می کند و به جبهه های حق علیه باطل می شتابد و در جریان عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت می رسد.

کاش مادرش بود و این روز را می دید که فرزندش باز گشته است...

پیکر مطهر شهید فرجی فردا دوشنبه ساعت 9:30 صبح از فرمانداری تاکستان به سمت سپاه تشییع می شود و بعد از نماز مغرب مراسم شب وداع در مسجد حجتیه تاکستان برگزار می گردد و پس فردا روز سه شنبه  ساعت 9 صبح  پیکر شهید داوود فرجی از کانون بسیج تاکستان به سمت روستای آقچه کند زادگاه شهید تشییع و تدفین می شود.

شهید داوود فرجی

  • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده توسط : فرزند شهید | بیسیم به بچه شهید [بیسیم] داغ کن - کلوب دات کام


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  قاسم اللهیاری: فاجعه منا نتیجه بازگرداندن کشتی نجات از یمن بود
  175 شهید غواص
  آغاز سال جدید فاطمی در کنار مادران شهدای گمنام
  جزئیات خواندنی کشف پیکر شهید طالب حیدری
  آخرین سواری بر دوش بابا
  بخشی از مصاحبه من با پایگاه خبری دانشجویان در خصوص تدفین شهدا گم
  حاج عبدالله اسکندری
  پیکر شهید داوود فرجی بعد از 30 سال به آغوش خانواده اش بازگشت.
  سفر اربعین پیاده روی نجف تا کربلا
  امامی برای همه زمان ها
  زیباترین لحظه زندگی ام
  تشییع پیکر 8 شهید گمنام در قزوین
  عید نوروز تو جبهه ها
  کریم 40سانتی
  عیدی
  [همه عناوین(96)][عناوین آرشیوشده]